داستان زندگی

زندگي:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ما خودمان را متقاعد مي کنيم به اين که زندگي بهتر خواهد شد وقتي که ازدواج کنيم و خانواد ه اي تشکيل دهيم. سپس سر خورده و نا اميد مي شويم چرا که بچه‌هاي ما کوچک هستند و به توجه دايمي نياز دارند، پس به اميد آينده بهتري هستيم تا آنها بزرگ شوند بعد که به سن نوجوانی رسيدند ما درگير مشکلات آنها هستيم آرزوي گذشتن آ نها از سن بحران و فرداي شادتري را داريم. . . . . به خودمان وعده مي‌دهيم زندگي بهتري را. . . . . .. . . . . . . . وقتی من و همسرم با هم تلاش کنيم، تا ماشين بهتري تهيه کنيم، تا به مسافرت تفريحي برويم، تا. . . . . بالاخره بازنشسته شويم. حقيقت اين است که هيچ زماني براي شاد بودن بهتر از زمان حال نيست. زندگي هميشه پر از درگيري و سعي و تلاش است. چه بهتر قدرت رويارويي با آنها را داشته باشيم و عليرغم تمام مشکلات تصميم بگيريم شاد زندگي کنيم. براي مدت مديدي به نظر هر کسي مي‌رسد که زندگي واقعي را بايد از جايي شروع کرد، ولي هميشه موانعي سر راه وجود بايد به سرانجام برسد -- زماني که بايد صرف انجام کاری شود-- قبضي که بايد پرداخت شود سپس. . . . . . . . . . . تازه زندگي آغاز خواهد شد. اين عقايد کمک کرد تا بفهمم..... هيچ جاده اي تا سعادت و خوشبختي نيست بلکه خوشبختي، همان راه و لحظه‌هاي زندگي است که طي  مي‌کنيم. پس:

از تمام لحظات زندگيت لذت ببر. . . . . . کافيست در انتظار بودن براي اتمام تحصيلات يا شروع آن ،به دست آوردن پول يا خرج کردن آن، انتظار براي کاري را شروع دادن قرضها، براي بهار، تابستان ، پاييز و زمستان، برای اول ماه، پانزدهم ماه، براي آهنگي که قراره از راديو پخش از اينکه تصميم بگيري شاد باشي.

 

شاد بودن يک سفر طولاني است، نه يک مقصد هيچ زماني براي شاد بودن بهتر از زمان حال نيست.

زندگي کن و از تمام لحظاتش لذت ببر.

 

٢-

آيا به خاطر مي‌آوري:  نام پنج نفر از ثروتمندترين اشخاص جهان، پنج شخصي که در سالهاي اخير ملکه زيبايي جهان شده اند يا ده نفر از کساني که جايزه نوبل را برده‌اند و يا حتي ده هنرپيشه‌اي که اخيرا اسکار گرفته اند. . . . . . نسبتا مشکل است. نگران نباش هيچکس به خاطر نمي‌آورد.

تشويقها پايان مي‌پذيرد. . . . . . . . . . مدال ها را گرد و غبار فرا مي‌گيرد. . . . . . . . . . . . . . وبرنده‌ها خيلي زود فراموش مي‌شوند. . . . . . . . . . . ولي اکنون ببين آيا به خاطر مي‌آوري : نام سه معلمي که در پيشرفت تحصيلي تو نقش موثري داشته‌اند، سه نفر از دوستانت که در زمان احتياج به تو کمک کرده‌اند، يا انسانهايي که احساس خاص و زيبايي را در قلب تو به وجود آورده‌اند، يا اسم پنج نفر از کساني که مايل هستي اوقات فراغت خود را با آ نها بگذراني. جواب دادن خيلي بي دردسر و راحت است، . . . نيست؟

کساني که به زندگي تو معنا بخشيده‌‌اند، جزو مشهورترين و بالاترين افراد دنيا نيستند؛ آ نها ثروت زيادي ندارند يا مدال و جايزه مهمي به دست نياورده‌اند؛ ولي. . . . . . . . . . . آ نها کساني هستند که نگران تواند و از تو

مراقبت مي‌کنند؛ کساني که مهم نيست چگونه؛ ولي در کنار

تو مي‌مانند. . . . مدتي درباره آن فکر کن. . . . . . . . . . زندگي خيلی کوتاه است . . . . . . . و تو؛ در کدام ليست از کساني که نام بردم هستي؟ آيا مي‌داني؟ بگذار تو را ياري کنم. تو جزو مشهورترينهاي جهان نيستي ولي در ميان کساني هستی که من به ياد دارم اين مطلب را برايشان بفرستم.

 

٣-

مدتي پيش در المپيک معلولان در شهر سياتل؛ نُه دونده در خط شروع براي مسابقه صد متر ايستاده بودند؛ تير شروع مسابقه شليک شد؛ دونده‌ها سعي مي‌کردند بدوند و برنده شوند. ناگهان پاي يکي از آ نها پيچ خورد و افتاد و شروع به گريه کرد. هشت دونده ديگر پس از شنيدن صداي گريه او دست از مسابقه کشيدند و باز گشتند. يک دختر عقب مانده ذهني کنار او نشست او را در آغوش گرفت و به او دلداری داد.سپس همه دونده‌ها در کنار هم راه رفتند تا به خط پايان رسيدند. تمامي جمعيت حاضر در استاديوم ايستاده بودند وبراي آنها دست مي‌زدند. . . تشويقي که مدتي بسيار طولانی ادامه پيدا کرد.

کساني که نظاره‌گر اين صحنه بودند هنوز درباره آن حرف مي‌زنند. مي‌دانيد چرا؟

زيرا اين حادثه عميقا در قلب ما تاثير گذاشت و ما همه مي‌دانيم چيزهاي مهمتري از برنده شدن يک نفر در دنيا وجود دارد. کمک کردن به ديگران براي اين که آن ها هم موفقيت را تجربه کنند.حتي اگر به اين معني باشد که قد مهاي خود را آهسته تر کنيم و در شيوه زندگي خود تغييراتي ايجاد کنيم.

 

 يک شمع چيزي را از دست نمي‌دهد اگر به ديگري روشنی ببخشد

************

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
یوسف(هیچکس ابن هیچ)

با سلام ، در کارها و زندگی موفق باشید. در پناه حق