کیا بلاگ- موسیقی ایرانی

این وبلاگ با هدف نشر موسیقی ایرانی ( و به طور خاص موسیقی سنتی) تهیه شده است. برای رعایت حقوق معنوی هنرمندان محترم سعی شده است تک آهنگ ها بارگذاری شود. چنانچه افرادی اعم از شخصیت حقیقی و حقوقی که اثری از آنها برای استفاده عموم در این وبلاگ انتشار یافته است به انتشار آثار خود تمایل ندارند لطفا نظر خود را از طریق ایمیل برای مدیر وبلاگ ارسال تا نسبت به حذف اثر مورد نظر اقدام شود. امید است این وبلاگ قدمی کوچک در رشد و نمو موسیقی ایرانی برداشته باشد. قابل ذکر است وبلاگ هیچ گونه فعالیت انتفاعی ندارد.

مادر
ساعت ۳:٤٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

سامي يوسف

سامی یوسف (sami yusuf) در ماه جولای ۱۹۸۰ از خانواده ای ایرانی آذری الاصل بدنیا آمد. او در كودكي به همراه خانواده اش به انگلستان رفت و نوجوانی و جوانی اش را در آنجا سپری کرد.او که از همان ابتدا به موسیقی علاقه داشت در ۱۸ سالگی به مدرسه موسیقی لندن رفت و در آنجا با تحصیلات آکادمیک موسیقی آشنا شد .او تا به حال با آمیختن موسیقی اصیل شرقی با نواهای کلاسیک غربی و اشعاری که اکثرا در وصف پیامبر اسلام و دین اسلام است مخاطبین بسیاری را جذب کرده و از ویژگی کار های او این است که آن را به چند زبان انگلیسی و عربی و يا فارسي می خواند .

يكي از معتبرترين روزنامه‌‌هاي اروپا در خصوص آلبوم هاي او نوشته است آثار اين هنرمند به قدري زيباست كه قلب‌‌ها را تسخير مي‌كند.

ترانه مادر از جمله كاهاي او است كه آن را به دو زبان انگليسي و فارسي اجرا كرده است

گریه کردم مثل ابرا بی تو مادر

شد دل من جای غصه ها بی تو مادر
رسول خدا گفت بهشت زیر پای توست بخواب مادر
برای همیشه قلبم فقط جای توست بخواب مادر

 رفتی و من تنها ماندم
باغصه  و غم ها ماندم
گر که تو را آزردم

 مادر حلالم کن

بعد از تو من بی پناهم
ای که بودی تکیه گاهم
خیز و بنگر اشک و آهم

مادر حلالم کن

 


آهنگ شعر فوق را با صداي سامي يوسف از اينجا دانلود كنيد

نماآهنگ شعر فوق را با صداي سامي يوسف از اينجا دانلود كنيد