کیا بلاگ- موسیقی ایرانی

این وبلاگ با هدف نشر موسیقی ایرانی ( و به طور خاص موسیقی سنتی) تهیه شده است. برای رعایت حقوق معنوی هنرمندان محترم سعی شده است تک آهنگ ها بارگذاری شود. چنانچه افرادی اعم از شخصیت حقیقی و حقوقی که اثری از آنها برای استفاده عموم در این وبلاگ انتشار یافته است به انتشار آثار خود تمایل ندارند لطفا نظر خود را از طریق ایمیل برای مدیر وبلاگ ارسال تا نسبت به حذف اثر مورد نظر اقدام شود. امید است این وبلاگ قدمی کوچک در رشد و نمو موسیقی ایرانی برداشته باشد. قابل ذکر است وبلاگ هیچ گونه فعالیت انتفاعی ندارد.

از باده مدهوشم کنید
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ بهمن ۱۳۸٧  کلمات کلیدی: از باده مدهوشم کنید ، همای گیلانی ، فومن ، سعید جعفرزاده همای

همای گیلانی ( سعید جعفرزاده همای)

متولد 1358 در احمدسرگوراب شفت از توابع شهرستان شفت در همسایگی فومن است.او دیپلم خود را از هنرستان کمال الملک شهر رشت با موفقیت کسب نمود به سبب علاقه وافر او در رشته شعر آواز و آهنگ دانشگاه آزاد تهران قبول شد و با ساز تخصصی سه تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه تهران به پایان رساند.در اندک زمانی ، همای گیلانی توانست فعالیت های حرفه ای خود را در زمینه شعر، موسیقی و آواز بسط دهد ، و با موفقیت کنسرت هایی را اجرا نماید .وی دنباله رو شیوه چامه سرایی پارسی است.در این شیوه سرودن چکا مه ،ساخت و تنظیم موسیقی و خواندن آواز همه بر عهده ی یک نفر (همان خواننده) می باشد.گروه وی دستچینی از نوازندگان زبر دست است .از سازهایی که در کارهای این گروه استفاده شده می توان به تار- نی – کمانچه و سنتور اشاره کرد.

در زمینه هنر آواز ، افتخار شاگردی اساتیدی همچون فریدون پوررضا ، سید کمال الدین عباسی ، هنگامه اخوان ، کریم صالح عظیمی را دارد و همچنین در باب زمینه شعر و ادبیات فارسی از محضر استایدی همچون استاد دکتر علیقلی محمودی بختیاری ، استاد حبیب نبوی ، استاد محمود طیاری و استاد دادبه ، بهره مند گردید .

در اندک زمانی ، همای گیلانی توانست فعالیت های حرفه ای خود را در زمینه شعر، موسیقی و آواز بسط دهد ، و با موفقیت کنسرت هایی را اجرا نماید .

 

ازباده مدهوشم کنید

من همان مجنون مست یاغی ام

روز و شب محتاج جام باقی ام

یک شب کنار زاهد و یک شب کنار ساقی ام

در خرقه پنهان می کنم

 می را  کتمان می کنم

ترک ایمان می کنم

هی بشکنم پیمان و هی تجدید پیمان می کنم

ترک ایمان می کنم

پندم ای زاهد مده، با که گویم

من نمی خواهم نصیحت بشنوم

آی مردم، پنبه در گوشم کنید

دُردی کشم، بار رفیقان می کشم

پر می کشم همچون همای

در آتشم ، خاموشم کنید

 


آهنگ شعر فوق را با صدای همای  از اینجا دانلود ( پیوند 1 ، پیوند 2 ) کنید